Monoblokkos hőszivattyúk

A monoblokkos hőszivattyúk energiatakarékos zöld megoldást kínálnak családi házak és nagyobb épületek fűtésére. Könnyen telepíthető, mert a hűtőkörrel kapcsolatos szerelést már nem igényel. Remekül alkalmazható fűtésre, hűtésre, bizonyos típusok akár radiátoros fűtésre is. A hőszivattyú kiválasztása előtt kérje épületgépész tervező segítségét, aki meghatározza a szükséges teljesítményt az épület hőszükséglet számításai...

A monoblokkos hőszivattyúk energiatakarékos zöld megoldást kínálnak családi házak és nagyobb épületek fűtésére. Könnyen telepíthető, mert a hűtőkörrel kapcsolatos szerelést már nem igényel. Remekül alkalmazható fűtésre, hűtésre, bizonyos típusok akár radiátoros fűtésre is. A hőszivattyú kiválasztása előtt kérje épületgépész tervező segítségét, aki meghatározza a szükséges teljesítményt az épület hőszükséglet számításai alapján. A gondos tervezés költsége sok százezer forint felesleges kiadástól kíméli meg a pénztárcáját és az első lépés a hatékony fűtési rendszer kialakítása felé.

Monoblokkos hőszivattyúk

A monoblokkos hőszivattyú olyan rendszer, amelyben a szivattyú és a hőcserélő egyetlen egységben található. Könnyen telepíthető, mert a hűtőkörrel kapcsolatos szerelést már nem igényel. A monoblokkos hőszivattyú energiatakarékos zöld megoldást kínál családi házak és nagyobb épületek fűtésére. Remekül alkalmazható fűtésre, hűtésre, bizonyos típusok akár radiátoros fűtésre is. A Szerelvénybolt kínálatában többféle gyártó, típus között válogathatunk.

Mikor érdemes hőszivattyút választani?

Amennyiben szeretnénk csökkenteni a fűtési és hűtési költségeken, a hőszivattyúk hatékonyabbak lehetnek a hagyományos fűtési rendszerekhez képest, különösen, ha megfelelő környezeti hőforrás áll rendelkezésünkre. Alkalmazásával csökkenthetjük a szén-dioxid-kibocsátást, a hőszivattyúk a megújuló energiaforrások használatával ugyanis környezetbarát megoldást kínálnak. Sokféle épülettípusban alkalmazhatóak, mivel szinte bármilyen hőleadó rendszerhez csatlakoztathatóak, például radiátorokhoz vagy padlófűtéshez is.
Hosszútávon megbízható és fenntartható fűtési/hűtési megoldást alakíthatunk ki ezzel, mivel megfelelő karbantartás mellett a hőszivattyúk hosszú élettartammal rendelkeznek. Az optimális hőszivattyú típusa és méretezése az épület jellemzőitől, a környezeti adottságoktól és az elvárásoktól függ.

Mi a különbség a monoblokkos és a split hőszivattyú között?

Monoblokkos hőszivattyú

Egyetlen egységben található meg a szivattyú és a hőcserélő. Általában kültéren van elhelyezve, és az egész rendszert egyetlen dobozban kapjuk. Egyszerűbb telepítés és kezelhetőség jellemzi.

Split hőszivattyú

A szivattyú és a hőcserélő külön egységekben vannak elhelyezve. A szivattyú kültéren található, míg a hőcserélő az épület belső részén található.
Ennél a rendszernél szükséges csővezetékeket is alkalmaznunk, amik hűtőközeget, vagy klímagázt tartalmaznak. Ezt a rendszert csak olyan szakember telepítheti, akinek megvan hozzá a megfelelő képesítése.
Mindkét típus hatékonyan működik és ugyanazt a hőszivattyú elvet használja a hőenergia mozgatásához. Az egyik vagy a másik típust választani általában az épület adottságaitól, a rendelkezésre álló területtől és az esztétikai preferenciáktól függ.

Milyen előnyei vannak a monoblokkos hőszivattyúnak?

A szivattyú és a hőcserélő egyetlen egységben található, ami egyszerűbbé teszi a telepítést és kezelést. A monoblokkos hőszivattyúk kompakt kialakításúak, így kevesebb helyet foglalnak el az épületben vagy a kültéren. Szerkezetük kialakítása miatt a karbantartásuk egyszerűbb és kevésbé költséges.
A monoblokkos hőszivattyúk a megújuló energiaforrásokat használnak így csökkentik a károsanyag-kibocsátást és hozzájárulnak a fenntartható fűtési megoldásokhoz. Különböző méretű és teljesítményű monoblokkos hőszivattyúk állnak rendelkezésünkre, amelyek széleskörű alkalmazásokra alkalmasak családi házaktól kezdve kisebb-nagyobb üzletekig, irodákig.

Mire használhatjuk a monoblokkos hőszivattyút?

A monoblokkos hőszivattyú rugalmassága és megbízható működése révén számos területen alkalmazható.
Családi házak, irodák, üzletek fűtése és hűtése mellett melegvíz előállítására is használhatjuk. Elláthatjuk a háztartást melegvízzel zuhanyozáshoz, mosáshoz és egyéb háztartási munkákhoz. Akár még a kerti medence fűtését is megoldhatjuk vele.

Hogyan válasszuk ki a számunkra ideális monoblokkos hőszivattyút?

Először is fel kell mérni a fűtési/hűtési igényeket. Meg kell határoznunk az épület méretét, hőszükségletét, illetve, hogy főként fűtésre vagy hűtésre használnánk. Ajánlatos megvizsgálni a környezeti adottságokat, például a levegő hőmérsékletét, a talajhő lehetőségeit, hogy megállapítsuk, melyik hőforrást használhatjuk a hőszivattyúhoz.
Érdemes figyelembe venni a hőszivattyú teljesítményét is (kilowattban, kW), annak érdekében, hogy elegendő hőt képes-e biztosítani az épület számára.
Gondoljunk a telepítési és karbantartási költségekre is, hogy a hőszivattyú mellett hosszú távon milyen egyéb költségekkel kell számolnunk.
A hőszivattyú kiválasztása előtt érdemes épületgépész tervező segítségét kérni, aki meghatározza a szükséges teljesítményt az épület hőszükséglet-számításai alapján. A gondos tervezés költsége sok százezer forint felesleges kiadástól kímélheti meg a pénztárcánkat, és az első lépést jelenti a hatékony fűtési rendszer kialakítása felé.

UTOLJÁRA MEGTEKINTETT TERMÉKEK